Budujesz dom? Robisz generalny remont? Dom Inteligentny to technologia, nad którą warto się zastanowić


Dom Inteligentny to pojęcie, które coraz silniej zakorzenia się w dzisiejszym budownictwie. Technologia ta stała się na tyle popularna, że duża część nowo budowanych mieszkań i domów, w standardzie jest wyposażona w systemy domu inteligentnego przez deweloperów. To, co kiedyś było zachcianką zamożnych właścicieli (gdyż początkowo koszty jakie generowała taka instalacja były dość wysokie), dzisiaj kosztuje porównywalnie tyle co zwykła instalacja elektryczna.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż technologia ta powstała i funkcjonuje, aby ułatwić nam życie i zmniejszyć nasze rachunki za media. I nie chodzi tylko o rachunki elektryczne. Sterowanie oświetleniem czy gniazdkami elektrycznymi to tylko pierwotne zadania takiego systemu. W tej chwili za pomocą rozmaitych modułów, mogą Państwo wysterować m.in. gazowy piec C.O., ogrzewanie podłogowe, rekuperację czy rolety okienne. Oczywiście, tego typu operacje można zrealizować za pomocą systemów sterowania dostarczonych przez producenta sprzętu. Sprowadza się to jednak do konieczności posiadania przynajmniej kilku aplikacji obsługujących urządzenia peryferyjne. Istotą wyższości systemów domu inteligentnego jest integracja i redukcja potrzebnych do tego kontrolerów.

Oszczędności finansowe to jedno. Ale ułatwić życie? Jak?

Otóż prosta sprawa. Najbanalniejszym przykładem niech będzie sytuacja niczym z filmu „Dzień świra”. Ile razy zdarzyło się, że wychodzimy z domu, drzwi zamknięte na cztery spusty i zastanawiamy się czy żelazko jest wyłączone? Można się wrócić – bez wątpienia, ale… teraz niemal każdy ma do dyspozycji smartfon z dostępem do internetu. Aplikacja, pozwoli zrobić to zdalnie! Podobnie z odcięciem dopływu gazu czy wody. Wystarczy zamontować elektrozawory i obiegi zamknięte. A można to wszystko jeszcze bardziej zautomatyzować. W zamian otrzymują Państwo zaoszczędzony czas i spokój ducha, że domostwo jest bezpieczne.

Jesteśmy w stanie również sprawić, że system będzie bardziej autonomiczny. Podczas konfiguracji ustalone zostają różne scenariusze jak ma zachowywać się system, względem zmieniających się warunków, na przykład atmosferycznych. Posiadając stację pogodową, czujniki temperatury i wilgotności, system „sam” zadecyduje czy podnieść/opuścić rolety, uruchomić/wyłączyć piec C.O., klimatyzację, czy choćby zamknąć okno, gdyż zaczął padać deszcz. I wszystko odbędzie się bez Państwa ingerencji.

Takie przykłady można mnożyć i potęgować, ale najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat domów inteligentnych. Jedną procedurą wpisaną na początku konfiguracji systemu, jesteśmy w stanie zaoszczędzić Państwu niepotrzebnego krzątania się po domu. A co jeśli tych procedur będzie dwadzieścia, pięćdziesiąt…? W ciągu roku to będzie kilka godzin, które można spędzić na bardziej produktywnych zajęciach.

Po tych kilku zdaniach od nas, zastanów się teraz czy nie warto byłoby zainwestować w dom inteligentny.

Nie zwlekaj długo! Twój sąsiad może też zastanawiać się nad taką technologią 😉

Kontakt znajdziesz w stopce naszej strony lub tutaj. Pomożemy dobrać, wycenimy, zainstalujemy i skonfigurujemy odpowiednio Twój dom inteligentny.