Mieszkasz sam? Smart home to technologia dla Ciebie!

Jeszcze kilka lat temu inteligentny dom kojarzył się z drogim systemem za duże pieniądze. Dziś to powszechnie stosowane rozwiązanie, gwarantujące komfort i wygodę. Na smart home może pozwolić sobie każdy z nas, a system automatyki łączy w sobie przystępną cenę z interesującymi funkcjami. Inteligentny dom to również bezpieczeństwo w wielu aspektach.

Czym właściwie jest smart home?

To nic innego jak sterowanie urządzeniami będącymi na wyposażeniu naszego mieszkania za pomocą smartfona. Rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala na kontrolę z jakiegokolwiek miejsca na świecie. Możemy sterować alarmem, zamykać i otwierać okna czy rolety z drugiego końca Polski. System jest dopracowany do perfekcji, dzięki czemu mamy kontrolę nad dowolnym sprzętem elektronicznym. 

Funkcje systemu

  • domykanie okien
  • sterowanie roletami
  • regulacja temperatury w dół lub w górę, w zależności od potrzeb
  • kontrola nad alarmem, możliwość zdalnego włączenia systemu
  • zdalne otwieranie domu i bramy garażowej
  • możliwość włączenia czujnika zmierzchu, który odpowiedzialny jest za oświetlenie zarówno w środku jak i na zewnątrz
  • tryb wakacyjny, który dopasowuje urządzenia, np obniża temperaturę, kiedy dom jest pusty

Funkcje możemy oczywiście dopasować indywidualnie, czyli najprościej rzecz ujmując: „dla każdego coś dobrego”. Możliwość programowania daje szeroki wybór opcji, które dostosowujemy według potrzeb. 

Zalety smart home

Wspomniany komfort i wygoda to oczywiste zalety, które doceniamy szczególnie wtedy, gdy jesteśmy daleko od domu. Bezpieczeństwo i ochrona za pomocą jednego kliknięcia stwarza przed nami zupełnie nowe możliwości i dostęp nawet wtedy, gdy jesteśmy na wakacjach. System ma bowiem całodobową kontrolę nad wskazanymi obszarami. W inteligentnym domu wszystkie czynności przebiegają sprawniej, a zadania realizowane są szybciej. W dobie ciągłego pośpiechu, czas jest na wagę złota, a smartdom pozwala nam ten czas zaoszczędzić! System pozwala na realne oszczędności poprzez sterowanie oświetleniem czy sprzętem elektronicznym, dzięki czemu mniej płacimy za prąd. Największą zaletą jest nieograniczona możliwość rozbudowy i elastyczność montażu. Urządzenia działają cicho oraz energooszczędnie. Wygląd nie kłóci się z aranżacją wnętrza, nie musimy montować wielu paneli sterujących. 

Inteligentny dom to taki, który nas rozumie, nasze potrzeby i wymagania. Swoboda, komfort i wygoda może być spersonalizowana pod kątem każdego mieszkańca, który ze smartfonem w dłoni decyduje o tym, co jest dla niego najlepsze.