Monitoring sieci komputerowej. Na co zwracać uwagę zlecając go firmie zewnętrznej?

Monitoring sieci komputerowej to zadanie do którego powinni zostać przydzieleni jedynie fachowcy znający strukturę danej sieci i potrafiący w niej się odnaleźć. Bardzo często za monitoring sieci komputerowej odpowiada ta sama firma, która daną sieć tworzyła.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas tworzenia sieci komputerowej?

Firma zewnętrzna zajmująca się infrastrukturą techniczną ma dostępną pulę opcji do wyboru pod względem sposobu funkcjonowania sieci, oraz zaopatrzenia ją w odpowiedni sprzęt. Podczas ustalania z przedsiębiorstwem sposobu funkcjonowania sieci, oraz jej zaopatrzenia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wymagania naszego przedsiębiorstwa, bądź instytucji w szybkość i ilość wymaganego sprzętu. Programy księgowe, oraz inne mniej wymagające systemy zarządzania firma nie wymagają dużego pomieszczenia serwerowego, ani mocnego sprzętu o czym warto pamiętać i co ma znaczący wpływ na koszt usługi. Kolejnym aspektem jest oczywiście ilość jednostek komputerowych w całej firmie która jest zależna od zapotrzebowania wynikającego z indywidualnej specyfikacji danego przedsiębiorstwa. Większa ilość komputerów systemu informatycznego w przedsiębiorstwie nie musi mieć wcale pozytywnego wpływu na jego funkcjonowanie a wręcz przeciwnie może go mocno skomplikować. Ustalenie optymalnych wymiarów usługi należy do przedstawiciela przedsiębiorstwa wykonującego usługę, który oceni zasadność danych rozwiązań i wprowadzi najbardziej korzystnie cenowo i jakościowo opcję.

Na czym polega monitoring sieci komputerowej?

Monitoring sieci komputerowej to jej obserwacja pod kątem sprawności funkcjonowania, naprawy awarii, usprawniania, oraz optymalizacji razem z rozwojem przedsiębiorstwa. Monitoring to standardowa usługa idąca w pakiecie razem ze stworzeniem samej sieci komputerowej. Takie działanie po sprzedażowe pozwala na sprawne funkcjonowanie sieci komputerowej przez cały okres jej żywotności, oraz szkolenie pracowników którzy następnie nie będą mieli problemu z korzystaniem z danej sieci. Korzystanie z firmy info-tel zapewnia perfekcyjne dobranie ilości jednostek komputerowych indywidualnie do przedsiębiorstwa, stworzenie sieci, jej optymalizacja, oraz zapewnienie jej prawidłowego funkcjonowania.

Czym się zajmujemy?

Jako firma Info-tel działamy w branży nowych technologii zapewniając firmom wysoki poziom informatyzacji powiązując go razem z usługami takimi jak monitorowanie sieci. Całość naszych usług w zakresie sieci informatycznych możemy wymienić i są nimi:

  • Doradztwo przy doborze odpowiedniej instalacji
  • Audyt sieci komputerowej
  • Projektowanie systemów
  • Budowę sieci strukturalnych
  • Monitoring sieci komputerowej
  • Administracja istniejącymi sieciami teleinformatycznymi

 

 

Kompleksowe usługi w zakresie doradztwa, projektowania, montażu, audytu i monitoringu sprawiają że jesteśmy firmą działająca na rynku z dużymi sukcesami już 15 lat a korzystanie z naszych podnosi sprawność funkcjonowania naszych kontrahentów na poziomie struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa.