Nowości w 2019 roku w technologii Smart Home – czego nowego możemy się spodziewać za niedługo w naszych domach?

Od kilku lat, na rynek wchodzą coraz to bardziej zaawansowane systemy i gadżety technologii Smart Home, zaczynając od robotów sprzątających nasze mieszkania, kończąc na oprogramowaniach, za pośrednictwem których możemy sterować całym domem, zamykać drzwi wejściowe, włączyć telewizor, czy sprawdzać zawartość lodówki za pomocą smartfona. Rok 2019, z każdym miesiącem przynosi nam coraz to ciekawsze nowinki tej technologii. 

Muzyczna żarówka

Od jakiegoś czasu, na popularności zyskują żarówki LED, którymi można sterować za pomocą telefonu. Potrzebna jest do tego jedynie odpowiednia aplikacja, która pozwoli nam włączyć i wyłączyć światło. W tym roku natomiast, pojawiła się jeszcze ciekawsza propozycja, a mianowicie żarówka LED z wbudowanym głośnikiem bezprzewodowym bluetooth. To urządzenie to BL08A Smart LED Light Bulb Bluetooth Speaker. Jest to świetna propozycja produktu 2 w 1, wprawdzie głośnik nie posiada zbyt wysokiej mocy, ale jest to gadżet, który na pewno sprawdzi się w niejednym domu.

System, który zrobi wszystko za Ciebie

Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest system Amazon Alexa. Premiera urządzenia odbyła się wprawdzie w 2014 roku, ale system z każdym rokiem jest wzbogacany i dostępne są coraz to bardziej zaawansowane aktualizacje. Jest to jedno z najlepszych urządzeń w technologii Smart Home. Alexa pozwala kontrolować codzienne czynności domowe, może sterować innymi urządzeniami smart za pomocą naszych poleceń. 

Coś dla dbających o formę

Każdy, kto lubi ćwiczyć w zaciszu domowym wie, ile miejsca zajmują ciężarki i ketle. Trzeba mieć ich więcej, aby dopasować odpowiednią wagę do wykonywanego ćwiczenia. W tym roku na targach CES zaprezentowano urządzenie idealne dla każdego kto boryka się z tym problemem. Inteligentne ketle KettlebellConnect, to jeden ketel, który zastąpi wszystkie inne. Posiada on nowatorską funkcję pozwalającą na zaprogramowanie danej wagi. Tym samym, posiadając wyłącznie jeden ciężarek możemy wykonywać ćwiczenia o dowolnym obciążeniu, zależy jedynie, jakie wpiszemy w przyrząd. 

Bezpieczeństwo to podstawa

Niezbędnym gadżetem dla każdego kto ceni sobie poczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest SOMFY ONE 2401492. Jest to inteligentna kamera nagrywająca obraz w wysokiej jakości Full HD, posiadająca również alarm o natężeniu aż 90 decybeli. Urządzenie wykrywa ruch za pomocą podczerwieni i wyposażone jest system potrafiący wykryć obecność zwierząt. Gadżetem sterować można za pomocą odpowiedniej aplikacji, atutem jest również, możliwość podglądania obrazu z kamery na smartfonie.