Oświetlenie Smart Home! Z czego możemy korzystać?

Oświetlenie Smart Home to możliwość indywidualnego dopasowania jasności oprawy w każdym pomieszczeniu, co pozwala zracjonalizować zużycie energii. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą inteligentny dom i co oferuje nam rynek. 

Programowanie scen świetlnych 

Jest to opcja, którą można uaktywnić w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Owe sceny świetlne zakładają włączenie wszystkich lub jedynie wybranych lamp oraz dostosowanie intensywności, z jaką każda z nich będzie świecić. Jeśli w domu znajdują się LED-y, programowaniu podlegają również barwy i odcienie. 

Sterowanie telefonem, głosem

Wszystkie zaprogramowane sceny można obsługiwać za pomocą aplikacji. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry i czas, a o odpowiedniej porze automatycznie się uruchomią. Sterowanie głosem to również wyjątkowa innowacja na rynku. Wystarczy jedna komenda, by panujący w salonie nastrój do pracy zmienił się w intymny klimat godny randki z partnerem. Inteligentne oświetlenie, które wykorzystuje sterowanie telefonem może być zintegrowane z innymi urządzeniami w domu. 

Różnorodna kolorystyka 

Kolor, jak się okazuje, ma bardzo duże znaczenie. Smart home pozwala bowiem dowolnie go dobierać. Białe światło, które najbardziej będzie zbliżone do tego dziennego, pobudzi do działania i pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Świetnie sprawdzi się więc w pochmurne, jesienno-zimowe dni. Przyciemnione żarówki to zaś alternatywa do sypialni, ponieważ sprzyjają zaśnięciu. Kolorowe barwy oświetlenia to natomiast rozwiązanie idealne do stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas rodzinnego spotkania lub spędzenia czasu z przyjaciółmi.

Dodatkowe możliwości 

Rynek oferuje coraz więcej opcji, dzięki którym realne staje się stworzenie inteligentnego oświetlenia domowego na niedoścignionym dotąd poziomie. Nowoczesne źródła światła we współpracy z elektronicznymi układami sterowania, łącznością bezprzewodową i internetową w połączeniu z takimi urządzeniami jak czujniki zmierzchu i obecności dają całe spektrum możliwości programowania. 

Wykrywacze ruchu – nowa jakość 

Zapewniają one większą wygodę wszystkich domowników. Można zamontować je w pomieszczeniach najczęściej odwiedzanych w nocy, czyli w korytarzach, w przedpokoju oraz w łazience. Uaktywniając czujniki w porze nocnej, możliwe będzie poruszanie się po domu bezszelestnie i bez konieczności budzenia pozostałych mieszkańców.