Oświetlenie Smart Home to możliwość indywidualnego dopasowania jasności oprawy w każdym pomieszczeniu, co pozwala zracjonalizować zużycie energii. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą inteligentny dom i co oferuje nam rynek.
Programowanie scen świetlnych
Jest to opcja, którą można uaktywnić w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Owe sceny świetlne zakładają włączenie wszystkich lub jedynie wybranych lamp oraz dostosowanie intensywności, z jaką każda z nich będzie świecić. Jeśli w domu znajdują się LED-y, programowaniu podlegają również barwy i odcienie.
Sterowanie telefonem, głosem
Wszystkie zaprogramowane sceny można obsługiwać za pomocą aplikacji. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry i czas, a o odpowiedniej porze automatycznie się uruchomią. Sterowanie głosem to również wyjątkowa innowacja na rynku. Wystarczy jedna komenda, by panujący w salonie nastrój do pracy zmienił się w intymny klimat godny randki z partnerem. Inteligentne oświetlenie, które wykorzystuje sterowanie telefonem może być zintegrowane z innymi urządzeniami w domu.
Różnorodna kolorystyka
Kolor, jak się okazuje, ma bardzo duże znaczenie. Smart home pozwala bowiem dowolnie go dobierać. Białe światło, które najbardziej będzie zbliżone do tego dziennego, pobudzi do działania i pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Świetnie sprawdzi się więc w pochmurne, jesienno-zimowe dni. Przyciemnione żarówki to zaś alternatywa do sypialni, ponieważ sprzyjają zaśnięciu. Kolorowe barwy oświetlenia to natomiast rozwiązanie idealne do stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas rodzinnego spotkania lub spędzenia czasu z przyjaciółmi.
Dodatkowe możliwości
Rynek oferuje coraz więcej opcji, dzięki którym realne staje się stworzenie inteligentnego oświetlenia domowego na niedoścignionym dotąd poziomie. Nowoczesne źródła światła we współpracy z elektronicznymi układami sterowania, łącznością bezprzewodową i internetową w połączeniu z takimi urządzeniami jak czujniki zmierzchu i obecności dają całe spektrum możliwości programowania.
Wykrywacze ruchu – nowa jakość
Zapewniają one większą wygodę wszystkich domowników. Można zamontować je w pomieszczeniach najczęściej odwiedzanych w nocy, czyli w korytarzach, w przedpokoju oraz w łazience. Uaktywniając czujniki w porze nocnej, możliwe będzie poruszanie się po domu bezszelestnie i bez konieczności budzenia pozostałych mieszkańców.