Turniej League of Legends

Na pewno większość z Was słyszała o tej grze. Jeśli nie graliście w nią sami, to zapewne grają lub grały w nią wasze dzieci.

League of Legends, w skrócie LoL, to gra sieciowa z gatunku multiplayer online battle arena. Na wybranej mapie stają naprzeciwko siebie dwie drużyny po 5 lub 3 graczy. Celem jest zniszczenie najważniejszego punktu w bazie przeciwnika – Nexusa.

Na temat LoL’a można rozpisywać się godzinami, a to za sprawą jej grywalności, która wciąż się powiększa. Sieciową społeczność graczy szacuje się na dziesiątki milionów. LoL może pochwalić się wieloma turniejami na całym świecie, w tym Championship Series, w którym zawodowi gracze walczą o miliony dolarów. Jako ciekawostkę dodam, iż LoL w 2013 roku został uznany w USA za pełnoprawny sport. Także jeśli zauważycie, że wasze dziecko spędza godziny grając w LoL’a – to nie mówcie, że nie uprawia żadnych sportów! lol 🙂

Dlaczego piszemy o LoL’u? Wszystko za sprawą chłopaków z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, którzy zwrócili się do nas z prośbą o zasponsorowanie symbolicznych nagród za udział w turnieju. Oczywiście nie byliśmy w stanie odmówić, naszym praktykantom.

Zorganizowanie relacji na żywo, ze zmieniającymi się scenami, z głosem z kilku źródeł, a kolejnie montaż takiego materiału to poważne wyzwanie nawet dla profesjonalistów. Uważamy, że chłopakom całkiem dobrze poszło i gratulujemy owoców pracy.

Dla ciekawych, filmik z transmisji turnieju można obejrzeć pod adresem https://www.twitch.tv/videos/406927049.