Wirtualna czy stacjonarna centrala telefoniczna?

Centrala call center powinna mieć wygodne menu głosowe, dużo możliwości przekierowania oraz kolejkowania połączeń. Grupowanie numerów oraz integracji sieci telefonicznych to podstawa. Centrala call jest niezbędna w każdej firmie nie tylko w call center.

Jaką centralę telefoniczną dla firmy wybrać wirtualną, czy stacjonarną?

Potrzeba utworzenia centrum kontaktu z klientem w firmie jest w każdej. Biorąc pod uwagę niezawodność, zakres funkcji, łatwość korzystania, koszty oraz możliwości rozbudowy, poprzez na przykład większą liczbę numerów przy wzroście zatrudnienia, wygrywa bezwzględnie centrala wirtualna.

Firma http://ift.pl/ oferuje bardzo bogate zakresy funkcji w przypadku centrali wirtualnych, jak również stacjonarnych. Dostęp do Internetu, umożliwia obu rodzajom central mają wysoki poziom niezawodności.

Porównanie – wirtualna centrala, a stacjonarna
Wirtualna centrala call center jest łatwiejsza w używaniu.
Firma przede wszystkim nie musi zajmować się sprzętem, bo tym zajmuje się dostawca za pośrednictwem sieci Internet, oferując już samą gotową usługę. Dostawca kupuje, przystosowuje oraz utrzymuje i serwisuje sprzęt call center. Poza tym ich zadaniem jest rozwijać oraz aktualizować oprogramowanie. Podczas problemów z centralą telefoniczną, to nasz dostawca usług winien zająć się naprawą, co nie stanowi żadnego problemu, gdyż ma pełny dostęp do systemu i nie musi nigdzie dojeżdżać. Problem więc rozwiązywany jest wręcz natychmiastowo. W przypadku centrali stacjonarnej, niestety trwa to dłużej. Zgłoszenie usterki, dojazd serwisant itd.

Wirtualna centralka umożliwia zdalną pracę. Jest to wygodne rozwiązanie i umożliwia odbiór połączeń zarówno na firmowe numery stacjonarne ale też te poza biurem. Gdzie niezbędny do funkcjonowania jest tylko internet. Z dowolnego miejsca można także zarządzać centralą za pomocą www.

Numeracja telefonów przy wirtualnej centrali call jest niezależna od lokalizacji. To znaczy, że numer telefonu do firmy zaczyna się od na przykład warszawskiego kierunkowego „22”, mimo tego, iż firma nie ma siedziby ani biura w stolicy.

Rozliczenie i odbiór usług jest znacznie szybsze i prostsze. Dostawca wirtualnej centrali telefonicznej świadczy usługi telekomunikacyjne, ale też całe oprogramowanie oraz wsparcie techniczne, co jest zdecydowanie wygodniejsze niż współpraca z trzema odrębnymi dostawcami.

Wirtualna centrala jest łatwiejsza w rozbudowie.
Firma nie musi jej rozbudowywać.

Zwiększenie zatrudnienia, czy też otwarcie nowego biura lub zmiana lokalizacji siedziby – firma nie musi ę martwić o zakup nowej cz też modyfikację obecnej centrali. Dostawca wirtualnej centrali za to odpowiada. W przypadku, gdy firma potrzebuje na przykład więcej numerów wówczas należy dokupić odpowiednią liczbę licencji.

Wirtualna centrala call center jest tańsza.
Oszczędność. Nie trzeba kupować sprzętu centrali, a instalacja trwa zaledwie kilka godzin, co przy stacjonarnej często jest to minimum kilka dni.

Oszczędność użytkowania. Brak kosztów utrzymania centrali, czyli nie potrzebujemy na nią pomieszczenia, a pełen serwis w tym konfigurację systemu daje nam dostawca.

Oszczędność gdy firma się rozwija. Firma nie ponosi kosztów na okablowanie i nowe centrale przy otwieraniu nowych oddziałów.