Zewnętrzny administrator sieci – dlaczego go potrzebujesz?

Administrator sieci komputerowej to osoba niezbędna w każdej organizacji czy firmie korzystającej w swojej pracy z systemów informatycznych. W praktyce oznacza to, że administrator, potocznie i skrótowo zwany adminem, jest potrzebny właściwie wszędzie tam, gdzie korzystamy z programów na komputerze, używamy urządzeń biurowych, łączymy się z internetem, czy rozmawiamy przez telefon.

Zadania admina

Wiedząc już, w jakim środowisku pracy administrator sieci komputerowej na pewno nie będzie narzekać na niedostatek zadań, dobrze byłoby również przybliżyć zakres jego specjalności. Czym konkretnie zajmuje się tak niezastąpiony admin? Przede wszystkim odpowiada za utrzymanie sprawnego i działającego systemu sieci komputerowych. Dba o konfigurację sprzętu, okablowanie, naprawę usterek zarówno urządzeń, jak i oprogramowania. Krótko mówiąc – instalacja, konfiguracja, kontrola, bezpieczeństwo, zarządzanie systemami informatycznymi i sieciami komputerowymi oraz urządzeniami to obszar działań admina. Ufff, właściwie to całkiem sporo! Dobrze byłoby znaleźć osobę, która doskonale zna się na tym wszystkim, prawda?

Admin niekoniecznie na etat

Właściciele firm mogą stanąć przed nielada zmartwieniem. Zatrudnienie dodatkowej i w pełni kompetentnej osoby, szczególnie w małej firmie lub start-upie, wiąże się ze sporymi kosztami. Liczba składek do comiesięcznej zapłaty jest długa, a zapotrzebowanie firmy na pracownika do administrowania sieciami niekoniecznie odpowiada 176 godzinom miesięcznie, jak w przypadku pracownika na pełen etat. Na szczęście wcale nie jest to jedyne rozwiązanie. Nasza firma oferuje usługi zewnętrznego administratora sieci, który profesjonalnie podejmie się realizacji wszystkich zadań, jakie postawi przed nim Twoja organizacja.

Korzyści z zatrudnienia zewnętrznego administratora

Przede wszystkim nasi pracownicy posiadają szerokie doświadczenie, zdobywane przy realizacji usług dla różnych firm i przedsiębiorstw. Stawiamy na kompetencję i profesjonalizm, dlatego nasi administratorzy dostępni są w standardowych godzinach pracy, a ponadto dyżurują w sytuacjach awaryjnych pod telefonem. W dodatku, oprócz proponowanych usług, nasza firma sprzedaje nowe urządzenia z zakresu sieci teleinformatycznych. W przypadku awarii, nasz pracownik jest w stanie bezzwłocznie naprawić usterkę i zamontować nowy sprzęt. Nasze rozwiązanie jest więc idealne dla wszystkich, którzy potrzebują administratora sieci „na wynajem”. Brak konieczności zatrudniania nowego pracownika to wielka oszczędność dla Twojej firmy, która potrzebuje przecież zarabiać, a nie wydawać. Dlatego zewnętrzny administrator sieci to po prostu, a może przede wszystkim olbrzymi, finansowy plus!