Google Nest Hub – czym jest i czy warto go mieć w swoim domu

Google słynie z regularnego tworzenia nowych urządzeń i oprogramowań, które mają na celu poprawienie standardów użytkowania i generalne ułatwienie naszego życia. Jednym z takich pomysłów jest Google Nest Hub.

Czym jest Google Nest Hub ?

Google Nest Hub Max to duży inteligentny wyświetlacz Google Assistant z aparatem na górze, który można wykorzystać do połączeń wideo i monitorowania bezpieczeństwa w domu. Na rynku pojawi się w lecie, a jego cena będzie wynosić 229 USD. Podobnie jak mniejszy odpowiednik, Google Nest Hub, który będzie kosztował 149 USD, Nest Hub Max ma matowy wyświetlacz, który dostosowuje temperaturę barwową do pomieszczenia. 10-calowy ekran często wygląda bardziej jak zwykłe zdjęcie w ramce niż standardowy panel LCD. Występuje zarówno w kolorze szarym, jak i białym, choć ramka wokół wyświetlacza będzie dostępna tylko w wersji białej. Technologia stojąca za Google Nest Hub pozwala Google wiedzieć, kiedy jesteś w domu, i może rozpoznać twoją twarz, aby mogła wyświetlać na ekranie spersonalizowane informacje osobiste.

Połączenie Google i Nest

Wydanie to zbiega się z zapowiedzią Google, że połączy dwie dywizje sprzętowe: Nest i Google Home. Zamiast mieć mnóstwo produktów Smart Home firmy Nest i inteligentnych urządzeń od Google, wszystkie będą pochodzić z tej samej grupy. Google Nest Hub Max ma być pierwszym produktem, który zaczyna spełniać obietnicę tej wizji.

W pewnym nieokreślonym punkcie w przyszłości rozróżnienie między produktami „Google” i „Nest” zniknie, ale na razie nadal istnieje zarówno w samych produktach, jak i w ich marce. Mniejszy Google Home Hub zmienia nazwę na Google Nest Hub, ale Google Home, Google Home Max i Google Home Mini zachowują swoje nazwy. Nest Hub Max wykonuje wszystkie te same czynności, co oryginalny Hub. Jest to doskonały wyświetlacz dla albumów Google Photos, inteligentnego głośnika zasilanego przez Google Assistant, wyświetlacza informacji takich jak pogoda lub przepisy kulinarne oraz telewizora, który współpracuje z usługami takimi jak YouTube TV i Hulu (ale nie Netflix).

Nowe udoskonalone technologie

Jako inteligentny wyświetlacz główna różnica w stosunku do Home Hub polega na tym, że jest większy. Ekran jest ma 10 cali i w porównaniu do 7 cali i ma nieco wyższą – ale wciąż stosunkowo niską – rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. W przypadku mniejszego centrum okazało się, że stosunkowo niska rozdzielczość w ogóle nie zaszkodziła, i podejrzewam, że to samo będzie miało miejsce tutaj.

Inną rzeczą, która jest inna, jest dźwięk. Z tyłu znajdują się dwa wysokotonowe głośniki 10W i jeden głośnik niskotonowy 30W. Oznacza to, że generowany głos będzie znacznie lepszej jakości oraz głośności. Oczywiście najważniejszą różnicą jest to, że Nest Hub Max ma kamerę, coś, co Google postanowił pominąć w oryginalnym, mniejszym Hubie. Z tyłu znajduje się fizyczny przełącznik wyłączający aparat, który niestety jednocześnie wyłącza też mikrofon. Możesz wyłączyć aparat i włączyć mikrofon za pomocą menu oprogramowania. Wydaje się to być błędem, zwłaszcza że nie ma fizycznej migawki, która mogłaby zasłonić aparat.

Google Nest Hub to zdecydowanie duża innowacja, którą warto spróbować wykorzystać w swoim domu. Sprawdzi się on zarówno do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, jak i ułątwienia komunikacji i młęgo spędzania wolnego czasu.