Jakie urządzenia są niezbędne w firmowej sieci komputerowej?

Współczesna firma nie może się prostu obejść bez nowoczesnych urządzeń, jakie są niezbędne, by zapewnić pracownikom właściwą komunikację oraz sprawne funkcjonowanie. Jeśli zarządzasz małą lub średnia firmą i nadal się wahasz nad inwestycjami z sektora nowoczesnych technologii to koniecznie przeczytaj ten tekst!

Takie instrumenty jak centrala telefoniczna, systemy konferencyjne, systemy wideokonferencji czy telefony bezprzewodowe to dziś elementy, bez których nowoczesna firma po prostu nie może istnieć.

Centrale telefoniczne

Niegdyś zakup centrali telefonicznej oznaczał ogromne koszty i sprawiał, że na ten luksus mogły sobie pozwolić tylko naprawdę duże przedsiębiorstwa. Dziś jest inaczej. Niewielki i stosunkowo tani serwer telekomunikacyjny oznacza:

– Mniejsze koszty

– Większą satysfakcję

– Lepszą wydajność

Takie rozwiązanie uproszczonej wewnętrznej komunikacji w firmie to idealny produkt dla każdej małej i średniej firmy. Centrale telefoniczne stały się ostatnio produktem niezbędnym w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa.

Systemy konferencyjne

Nowoczesne zestawy konferencyjne to niezwykła wygoda w bieżącej działalności każdej małej i średniej firmy pomagają one sprawnie przeprowadzić spotkanie z klientem czy wewnętrzną prezentacje dla pracowników. Są niezwykle proste w obsłudze i intuicyjne. Ich charakterystyka obejmuje zazwyczaj:

– Dodatkowy mikrofon

– Obsługa nawet do czterech mikrofonów

– Rozpoznawanie kierunkowe mowy

– Przycisk wyciszenia

Systemy wideokonferencji

To już naprawdę bardzo zaawansowana technologia. Taki system może po prostu olśnić klientów firmy. Systemy wideokonferencji gwarantują naprawdę profesjonale przygotowanie i przeprowadzenie konferencji, szkoleń pracowników czy standardowych zebrań. Oczywiście bez względu na aktualne miejsce przebywania uczestników. Oczywiście połączenie są realizowane w trybie video, co pozytywnie wpływa oczywiście interakcje między uczestnikami wideokonferencji. Systemy wideokonferencji to prosta obsługa i pewność działania. Z reguły system pozwala realizować połączenia dwustronne czy wielostronne.  Uczestnicy mogą wzbogacać swoje wystąpienia prezentacjami komputerowymi. Użytkownicy sami decydują o sposobie rozmieszczenia oraz liczbie wyświetlanych wideo okienek. Te parametry mogą być oczywiście stale zmienianie podczas wideokonferencji.

Telefony bezprzewodowe

To oczywiście dziś już powszechny instrument w bieżącej pracy firmy. Oczywiście także małych i średnich przedsiębiorstw. Interfejs nowoczesnego telefonu bezprzewodowego charakteryzuje prosty układ, zwykle wykorzystujący symbole obrazkowe. Nowoczesne modele telefonów bezprzewodowych z reguły wyposażone są  w górnej części kokpitu w inteligentny przycisk, który sygnalizuje miganiem w konkretnych sytuacjach dzwonienie telefonu. Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy wyłączymy dźwięk telefonu (choćby w trybie nocnym) lub też, gdy w pomieszczeniu może nie usłyszeć dzwoniącego telefonu z powodu panującego w nim hałasu. Nowoczesne modele posiadają zazwyczaj tak zwany tryb „eko”. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, by zmniejszyć moc sygnału o około 10 procent, co pozwala znacząco obniżyć poziom zużycia energii.